Barefoot přes internet aneb Jak správně změřit nohu?

Přísloví dvakrát měř, jednou řež, platí při nákupu jakýchkoli bot o to víc. Zvlášť, když je kupujete přes internet.
Změřit dětskou nohu a určit její velikost je docela jednoduché a potřebujete na to chvíli. Abyste, milí rodičové, nemuseli zbytečně tápat, připravili jsme vám jednoduchý návod:

Návod, jak změřit nohu pro nákup barefoot botek přes e-shop

 

Připravte si krejčovský metr a dva papíry, na které obkreslíte dítěti obě nožky.

Myslete na to, že každá noha, dospělácká i dětská, během dne nabude na svém objemu. Ráno je užší, odpoledne a večer je širší. Měřte v odpoledních hodinách.

3) Papíry, ideální klasické kancelářské A4, položte na tvrdou zem. Koberec není vhodný.

4) Je dobré, aby dítě mělo při měření ponožky, které bude do barefoot botiček používat.

5) Nechte své dítě, aby se na papíry postavilo. Na každý papír jedna noha. Je přitom důležité, aby se dítě nehýbalo a chvíli spolupracovalo, protože chodidla musíte správně obkreslit. Pokud máte doma malého neposedu, vezměte si k ruce ještě další dospělou osobu.

5) Obě chodidla obkreslete. Pečlivě.

9) Změřte naměřená chodidla, od palce až po zadní bod paty. Může se stát, že jedna velikost bude delší. A právě tu použijte jako výchozí míru.

7) K naměřené velikosti přidejte nadměrek přibližně 10 až 15 mm.

8) Podle zjištěné velikosti si pak ověřte číslo bot podle tabulky daného výrobce.

Nezapomeňte na jednu důležitou věc. Dětem rostou nohy opravdu rychle, a proto je zapotřebí pravidelně kontrolovat a měřit velikost nožiček.

Sami vidíte, že změřit dětskou nohu pro nákup bot přes internet, není nic složitého. Ale opravdu měřte, protože podle statistik většina dětí nosí menší botičky, než by mít měly. To má pak za následek deformaci nožiček a prstů, špatnou chůzi i držení těla. A tomuhle můžete předejít právě vy.